Star Trek Online κανείς

BUTTON_POST_REPLY
Άβαταρ μέλους
macgiorgosgr
ΔημοσιεύσειςCOLON 36
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 18:52
ΤοποθεσίαCOLON Βρυξέλλες

Star Trek Online κανείς

Δημοσίευση από macgiorgosgr »

Ασχολείται κανείς με το Star Trek Online; Έχω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο account με ένα Vulcan Engineer. Ο χαρακτήρας ονομάζεται Retupmok.
I'm serious about my Trek.
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Star Trek Online κανείς

Δημοσίευση από Spock »

Είχα κάνει registration λίγο καιρό πριν ξεκινήσει επίσημα το παιχνίδι αλλά δεν το έχω παίξει ποτέ. Είμαι σίγουρος ότι αν το ξεκινήσω ως ένα βαθμό θα εθιστώ, το οποίο είναι ένας λόγος που δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα... Πιθανόν στο μέλλον να το ξεκινήσω, πάντως, δεν το αποκλείω.
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
Άβαταρ μέλους
We_are_One
ΔημοσιεύσειςCOLON 12
ΕγγραφήCOLON 19 Ιούλ 2015, 21:31

Re: Star Trek Online κανείς

Δημοσίευση από We_are_One »

Το παιχνίδι το έχω παίξει κάμποσο, max lvl engineer, τότε ήταν lvl50 έχοντας τελειώσει ένα μεγάλο μέρος των pve σεναρίων και με εμπειρία και σε pvp.
Το παιχνίδι το παράτησα γιατί δεν είχα παρέα που να ταίριαζα και με ενόχλησε το και pay wall που μετά από ένα σημείο ήταν αρκετά υπερβολικό.

Είναι αρκετές πληροφορίες που μπορώ να μεταφέρω αλλά δεν θέλω να επεκταθώ υπερβολικά ειδικά αυτή τη στιγμή.
1. Το Star Trek Online εξελίσσεται στο Star Trek Prime Universe, 30 χρόνια μετά την τελευταία εμφάνιση του U.S.S. Enterprise-E ("Star Trek: Nemesis"). Το παιχνίδι θεωρείται soft-cannon.
2.Παρακάτω έχω ένα αρκετά οκ review του παιχνιδιού
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... s/load/319
Το παιχνίδι ακολουθεί πολύ καλά του lore του universe, τα σενάρια είναι ωραία με αρκετές πληροφορίες και voice over από ηθοποιούς των σειρών και ταινιών.
Βασικό μειονέκτημα είναι ότι αν θέλεις να είσαι πραγματικά ανταγωνιστικός και να επιβιώσεις τα τελευταία κεφάλαια χρειάζεται αρκετά χρήματα εκτός αν έχεις ΑΡΚΕΤΕΣ ώρες
να διαθέσεις για να συλλέξεις τα πράγματα που χρειάζονται.

Σε γενικές γραμμές μπορείς να απολαύσεις το παιχνίδι αν δεν είσαι τελειομανής, δεν βιάζεσαι και βρεις παρέα να κάνεις πράγματα μαζί (και έχει πολλά να κανείς)
Αν υπάρχουν ερωτήσεις μην διστάσετε να ρωτήσετε.

Θα πρότεινα να γίνει ένα poll αν θα ήθελαν τα μέλη να ξεκινήσουμε κάτι δικό μας έστω και πειραματικά, με δικό μας Fleet ktl ktl.
Αν υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρετε μπορούμε να κάνουμε αρκετά πράγματα.
"Brave words. I've heard them before, from thousands of species across thousands of worlds, since long before you were created, but now, they are all Borg." ~Borg Queen
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Star Trek Online κανείς

Δημοσίευση από Spock »

Ενδιαφέρουσα πρόταση! Αν θέλεις, ξεκίνα το poll, μια που είχες και την αρχική ιδέα! :)
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
Άβαταρ μέλους
Lia2267
ΔημοσιεύσειςCOLON 4
ΕγγραφήCOLON 03 Νοέμ 2015, 00:42
ΤοποθεσίαCOLON Athens, Greece

Re: Star Trek Online κανείς

Δημοσίευση από Lia2267 »

Είναι λίγο παλιό το topic, αλλά επειδή ειμαι καινούρια θα απαντήσω. :D

Παίζω σχεδόν από την αρχή και έχω μία Vulcan Tactical officer(lvl 60) . Όποιος θέλει να παίξουμε παρέα μπορεί να μου στείλεi: T'Grental@Grental.
Ο στόλος είναι καλή ιδέα, αλλά για να λειτουργήσει σωστά και να ολοκληρωθούν τα projects, θέλει τουλάχιστον 100 ενεργά άτομα. Τώρα που δεν δουλεύω παίζω σχεδόν κάθε μέρα.

See you in game
Εικόνα
BUTTON_POST_REPLY