Η νέα σειρά Star Trek

Γενική συζήτηση περί Star Trek
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Και ξαφνικα δευτεριατικα εσκασε σαν βομβα. Τον ιανουαριο του 2017 ερχεται η νεα σειρα σταρ τρεκ!

http://www.startrek.com/article/new-sta ... nuary-2017

Ειλικρινα δενξερω αν πρεπει να ενθουσιασθω η να ανησυχω. Δεν υπαρχει καμμια διευκρινιση αν θα ειναι στο αυθεντικο η στο rebooted timeline. Το οτι αναφερεται οτι δεν θα εχει σχεση με την επερχομενη ταινεια ειναι θετικο αλλα απο μονο του δεν σημαινει και πολλα. Σιγουρα δεν θα εχει τους ηθοποιους των ταινιων αφου αυτοι ειναι δεσμευμενοι στις ταινειες και πολυ θετικο το οτι δεν ειναι ο abrams στη σειρα.
Προφανως πρεπει να περιμενουμε αλλα θα ειναι μια αγωνιωδης αναμονη.
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νεα σειρα star trek

Δημοσίευση από Spock »

Δυστυχώς δεν μπορώ να είμαι αισιόδοξος, διότι η σειρά αυτή θα είναι του Kurtzman. Σώνει και καλά πρέπει να μας επιβάλουν την αμπραμίλα τους. Λέω τη λέξη 'αμπραμίλα' ως στυλ και νοοτροπία, όχι ότι θα είναι ο ίδιος ο Abrams μέσα, ούτε ότι απαραίτητα θα είναι στο εναλλακτικό timeline. Αλλά όπου και να είναι, εφόσον θα γίνει από τον Kurtzman, δεν περιμένω τίποτα καλό, παρά μόνο τη συνέχιση στο ίδιο άθλιο μονοπάτι...
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νεα σειρα star trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

ΤΟ βασικο ειναι τι θελει η cbs αυτη βαζει τους κανονες. Απο κει και περα με καλους σεναριογραφους θα μπορουσε να παει καλα. Στο αρθρο μιλανε για συνεχιση της παραδοσης του τρεκ να ασχολειται με συγχρονα σημαντικα θεματα αλλα και αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι.
Ενα σημαντικο γεγονος που εχει ηδη επεισημανθει στο δθκτυο ειναι οτι η σειρα θα δοθει μονο ως streaming και αυτο απαιτει συνδρομη= απευθυνεται σε μεγαλυτερους οχι σε πιτσιρικια. Δεν διαφωνω καθολου βεβαια οτι το ονομα του kurtzman ειναι πολυ ανησυχητικο.
Nova
ΔημοσιεύσειςCOLON 85
ΕγγραφήCOLON 29 Αύγ 2013, 10:29

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Nova »

Ας ελπίσουμε πως θα είναι επιστροφή στο παλιό και όχι το Αμπραμοτρέκ. Τι να πω, είτε θα θαμπωθούν από τα εκατομμύρια και θα θελήσουν να κάνουν αρπαχτή ή θα θελήσουν να δώσουν κάτι διαφορετικό και ίσως να γυρίσουν στο αρχικό ΣΤ. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως ο Leslie Moonves (αυτός δεν ήταν που το ακύρωσε το 2005; και που έκανε όσα έκανε για να πέσουν τα ποσοστά του;) συνεχίζει να είναι αφεντίκό στην CBS. Θα ήθελα να είναι η παλιά σειρά, αλλά φοβάμαι πως απλά θα πάνε για τα λεφτά.

Θα δούμε. Ας ελπίσουμε.
"Got it all wrong, Holy Man.
I absolutely believe in God.
And I absolutely hate the fucker."
-Riddick, Pitch Black
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Οι μεχρις στιγμης αντιδρασεις στο δικτυο ειναι απο επιφυλακτικες εως πολυ επιφυλακτικες (αν και βεβαια δεν ξερουμε ποσο ανττιπροσωπευτικες ειναι). Η πλειοψηφια παντως θελει το prime timeline.
Στο σημειο αυτο ας διαλυσουμε ενα μυθο: οι λεγομενοι φανσ των νεων ταινιων ειναι στην ουσια ενα πολυ μειοψηφικο φαινομενο που απλα κανουν πολυ φασαρια. Το οτι πολυς κοσμος πηγε να δει τις ταινειες δεν σημαινει οτι αυτοι οι ανθρωποι εχουν καποια ιδιαιτερη σχεση με το τρεκ. ειναι αλλο πραγμα να πας να περασεις 2 διασκεδαστικες ωρες στον κινηματογραφο με μια ποπ κορν ταινεια και αλλο να κατσεις να δεις μια σειρα και μαλιστα να πληρωνεις καθε μηνα για'αυτο.
Tο οποιον σημαινει οτι αν πανε για λεφτα αγνοωντας τους παλιους φανς (καπιοι απο τους οποιους δεν ειναι καθολου παλιοι) πιστευω οτι οικονομικα θα πανε φουντο και η σειρα δεν θα βγαλει πανω απο μια σαιζον. Αλλα βεβαια ποτε δεν πρεπει να υποτιμαμε την ηλιθιοτητα των tv executives!!!
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Spock »

Εν τω μεταξύ είναι καταπληκτικό ότι θα ζητούν και μηνιαία συνδρομή στη CBS για να το βλέπεις. Δεν έχει πάτο το βαρέλι της CBS, απ' όπου και να το δεις.
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Μα αυτο ακριβως ειναι το κολπο που πανε να κανουνε: χρησιμοποιουνε ενα πασιγνωστο φραντσαιζ για να αναβαθμισουνε και να προωθησουνε το ονλαιν servisce τους! it's all about money και παντα ηταν γι'αυτους. Η paramount το 87 εκανε αυτο που ηθελε ο roddenberry γιατι ηξεραν οτι ετσι θα βγαλουν λεφτα οχι απο αγαπη για τα ιδανικα του τρεκ. Ειναι καπιταλιστικη επιχειρηση μην το ξεχναμε.
Αλλα για μας δημητρη αυτο μπορει και να ειναι θετικο γιατι ποιος θα πληρωσει γαι να δει τρεκ; μονο οι φανσ του αυθεντικου τρεκ σιγα μην πληρωσουν οι πιτσιρικαδες αμπραμοτρεκερς. Οπως ειπα και παραπανω αν πανε να κανουν αμπραμοτρεκ με πληρωμη θα πανε φουντο.
tetartos
ΔημοσιεύσειςCOLON 123
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 12:28
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από tetartos »

Μια ενδιαφέρουσα οπτική:
http://wordofthenerdonline.com/2015/11/ ... ek-series/
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Spock »

Νομίζω ότι το πρόβλημα των φανς του δικού μας τύπου (μιλώ για όσους από εδώ γνωρίζω προσωπικά, βεβαίως) δεν είναι η συνδρομή, αλλά το τι περιεχόμενο θα έχει η σειρά. Οι φανς που θα θέλουν να δουν καλό και πραγματικό Τρεκ δεν θα απορρίψουν την εκπληκτική αυτή ευκαιρία λόγω μιας συνδρομής, αλλά το να ζητάς και λεφτά για να δώσεις στον άλλον να δει αμπραμοτρέκ, ε εκεί είναι απλά αηδία (αν θα είναι όντως αμπραμοτρέκ που, προσωπικά, δεν έχω δυστυχώς καμία αμφιβολία).
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Καλα δεν το συζηταμε, αμπραμοτρεκ και λεφτα ουτε να το σκεφτονται! αλλωστε απ'οτι βλεπω στο δικτυο οι περισσοτεροι αυτο λενε, οποτε αν το κανουνε καλη τους τυχη. Θα πατωσουν.
Άβαταρ μέλους
macgiorgosgr
ΔημοσιεύσειςCOLON 36
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 18:52
ΤοποθεσίαCOLON Βρυξέλλες

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από macgiorgosgr »

Δεν έχω καμία αυταπάτη. Θα δούμε σκηνές δράσης, σεξ, ίντριγκες, κατασκοπία, κτλ.. Ταφόπλακα στη σειρά λοιπόν. Σταρ Τρεκ κατ' όνομα, αλλά κατ' ουσίαν δεν περιμένω τίποτα.
I'm serious about my Trek.
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

ο bryan fuller (voyager) ειναι ο παραγωγος της νεας σειρας αλλα δεν ειναι σαφες σε ποιο timeline θα ειναι

http://io9.gizmodo.com/hannibals-bryan- ... 1758068994

Yπο τις υπαρχουσες συνθηκες ο fuller ειναι η πιο καλη επιλογη γιατι εχει δουλεψει χρονια στο τρεκ και το αγαπαει. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ολο και πιο πολυ μου μυριζει νεο timeline. Δεν ειναι περιεργο οτι ακομα δεν εχουν πει τιποτα για αυτο;
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

το πρωτο teaser promo της νεας σειρας φαινεται να υποδικνυει οτι η νεα σειρα θα ειναι στο κανονικο timeline.Fingers crossed!

http://www.spoilertv.com/2016/03/star-t ... promo.html
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Spock »

Πράγματι, αυτό ακριβώς καταλαβαίνω κι εγώ πως υπονοεί το teaser.

Επιτρέψτε μου όμως εδώ έναν αναστεναγμό.

Αχ......

Ξεκινώντας από μία παρατήρηση, θέλω να μοιραστώ το πώς αισθάνομαι για την όλη κατάσταση, και πιστεύω ότι ίσως να εκφράζω και αρκετούς από εσάς.

Η παρατήρηση αυτή είναι πως το γεγονός ότι θα είναι στο κανονικό timeline, αν και λέει αρκετά, δεν μας υπόσχεται ότι θα είναι και πραγματικό Trek και όχι μία διαστρέβλωση (πολύ ευγενική λέξη) του τύπου των τελευταίων ταινιών, ή έστω και μιας πιο ήπιας μορφής. Τέλος πάντων, κάτι που θα έχει στοιχεία της τελευταίας αυτής τάσης.

Και εκεί κολλάει ο αναστεναγμός. Στο ότι πλέον έχουμε αναγκαστικά και αυτό στο μυαλό μας. Εκεί κολλάει αλλά και ακόμη περισσότερο σε αυτό που προκύπτει από το τελευταίο (και εδώ ας μιλήσω σε πρώτο πρόσωπο, για να πω ευκολότερα αυτό που αισθάνομαι): δεν μπορώ να έχω πια εμπιστοσύνη στο Star Trek. Όχι στο ίδιο σαν έννοια, μιας και αυτό δεν αλλάζει με κάποιον τρόπο, αλλά στο τι μου έρχεται ως νέο Star Trek.

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο, να όμως που οι άνθρωποι της Paramount φρόντισαν να το διαλύσουν και αυτό και να το εντάξουν μέσα σε μια "κουλτούρα" που τα κατεβάζει όλα στον ελάχιστο κοινό παρονομαστή του κοινού. Και πλέον δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για τίποτα (εκτός από όταν είμαι σίγουρος ότι κάτι θα είναι άθλιο, όπως αυτές οι ταινίες).

Δεν θα φανταζόμουν ποτέ ότι θα μπορούσε το Star Trek να καταλήξει έτσι. Το Star Trek ήταν αυτό που ήταν, δεν πήγαινε ποτέ το μυαλό μου στην πιθανότητα κάποιοι να το κάνουν όπως το έκαναν αυτοί τα τελευταία χρόνια. Δεν πήγαινε ποτέ το μυαλό μου ότι υπήρχε περίπτωση να το αναλάβουν άνθρωποι που δεν το αγαπούν και -προπάντων- δεν το σέβονται. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι ένα Τρεκ θα μπορούσε να μην είναι Τρεκ.

Και φτάνουμε λοιπόν σε ένα σημείο όπου πρόκειται να ξεκινήσει μία νέα σειρά, το οποίο σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα αποτελούσε ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα. Και εγώ, πλέον, δεν μπορώ να χαρώ. Διότι ενώ ποτέ δεν θα ένιωθα καμία αμφιβολία για το ότι ένα Τρεκ θα ήταν όντως Τρεκ, τώρα αποδείχθηκε ότι κάτι τέτοιο τελικά δεν είναι καθόλου σίγουρο. Δεν είναι αυτονόητο.

Και δεν μπορώ, δυστυχώς, δυστυχέστατα, να νιώσω αισιοδοξία. Και αυτό με πληγώνει αφάνταστα. Και ακόμη και να ξεκινήσει κάπως καλά, τίποτα πλέον δεν μου λέει ότι δεν θα συνεχίσει “αμπραμικά”. Εκεί πονάω πολύ: μετά την “προδοσία” της όλης φάσης του 2009, δεν μπορώ να νιώσω καμία εμπιστοσύνη και να μπορέσω να υποδεχτώ και να παρακολουθήσω με χαρά μια νέα σειρά ή ταινία.
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Παρουσιαστηκαν ως φημες αλλα σε πολλα site( το δημοσιευσε και ο nemecek) και οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια:

http://www.blastr.com/2016-4-13/rumor-d ... -anthology

http://birthmoviesdeath.com/2016/04/13/ ... generation

http://www.denofgeek.us/tv/star-trek/25 ... ls-surface

Λοιπον:

1. φαινεται πλεον σχεδον σιγουρο (κραταμε καποια επιφυλαξη) οτι η σειρα, ευτυχως, θα ειναι στο κανονικο timeline.
2. EΕιμαι καπως σκεπτικος για την περιοδο που θα διαδραματιζεται η σειρα. Το βρισκω καπως συντηρητικη επιλογη. Νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα αν πηγαιναν μπροστα στην μετα voyager περιοδο γιατι ,χοντρικα, ξερουμε τι εγινε μεταξυ tos και tng.
3. τωρα για το anthology format δεν ειμαι σιγουρος για το πως αισθανομαι. Μπορει να ειναι καλο μπορει και οχι. Παντως ειναι μια τολμηρη κινηση, ειναι κατι διαφορετικο. Σιγουρα παντως απαιτει serialization.
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Spock »

Όσον αφορά χρονική περίοδο, η πρώτη μου (ρεαλιστική) επιλογή θα ήταν λίγο μετά το Nemesis. Λέω 'ρεαλιστική', διότι αν συμπεριλάβουμε περιπτώσεις που για διάφορους λόγους αποκλείεται να γίνουν, θα ήθελα απλά... τις αδικοχαμένες 3 τελευταίες σεζόν του Enterprise. Η περίοδος πριν το TNG θα ήταν η δεύτερη επιλογή μου και μία που θα μου άρεσε αρκετά να εξετάσουμε, πιο πολύ σαν ευκαιρία να βλέπαμε το Enterprise-B σε δράση, πέρα από το ελάχιστο που το είδαμε στο Generations.
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
Nova
ΔημοσιεύσειςCOLON 85
ΕγγραφήCOLON 29 Αύγ 2013, 10:29

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Nova »

Αυτό που περισσότερο με παραξένεψε ανάμεσα σε όλα αυτά που διάβασα ήταν το φορμάτ της ανθολογίας. Θα γίνει κάτι σαν το Fargo ή το True Detective; 6 ή 10 επεισόδια που θα μιλάνε για ένα σκάφος, μία αποστολή ή την ζωή σε κάποιο πλανήτη της Ομοσπονδίας; Θα περπατήσει; Ελπίζω. Αλλά δεν θα είναι το ίδιο. Αν θυμηθούμε πολλές από τις σειρές του ΣΤ την πρώτη ή τις πρώτες χρονιές ήταν μεγάλες πατάτες (βλ TNG κυρίως και λιγότερο το Voyager) και χρειάστηκαν λίγο για να πάρουν μπρος. Θα χρειαστούν kick ass ιστορίες και δεν είμαι σίγουρος αν θα τις βρουν. Επίσης πολλές σειρές κάνουν "κοιλιές" σε κάποιες χρονιές (όχι τόσο πολύ από το ΣΤ, αλλά θυμάμαι πως στα Dexter και How I Met Your Mother, κάποιες χρονιές έκανα προσπάθεια για να τις τελειώσω, άσχετα αν μετά βελτιώθηκαν και άξιζε να περιμένω το τέλος τους ή το True Detective που παραδέχθηκαν πως βιάστηκαν να γράψουν την δεύτερη σεζόν με αποτέλεσμα να απογοητεύσει μετά από την φανταστική πρώτη). Και πάλι χρειάζεται καλό γράψιμο. Θα το έχουν;

Από την άλλη θα είναι ενδιαφέρον αν το κάνουν για να μας εξηγήσουν το πως δουλεύει αυτή η Ομοσπονδία τέλως πάντων. Βλέπουμε πολλά για τις σχέσεις τους με άλλες φυλές, ξέρουμε περισσότερα για το πως ζουν οι Κλίγκον ή οι Μπατζοριανοί ή οι Φερένγκι παρά για το πως ζουν ο άνθρωποι στην Γη και στις αποικίες.

Όσο για τον χρόνο που έχουν διαλέξει, αυτό που φοβάμαι είναι μήπως θέλουν να επικεντρωθούν στον πόλεμο ανάμεσα στην Γη και τους Κλίνγκον και να το μετατρέψουν σε ένα συνεχές "πίου-πίου" κατά την συνταγή των Αμπραμοτρέκ. Αν θυμάμαι καλά είναι στην συγκεκριμένη περίοδο και είναι ένα γεγονός που έχει αναφερθεί σε επεισόδια. Που να παίρνεις την εποχή μετα το Nemesis και να προσπαθείς να γράψεις κάτι που να έχει μέσα πόλεμο. Υπάρχει ήδη.... Και οι Κλίγκον είναι κακοί.

Δεν περιμένω και πολλά. Ελπίζω να διαψευστώ, αλλά θα πρέπει αυτός που θα το αναλάβει να αγαπάει πραγματικά το ΣΤ, να θέλει να κάνει δουλειά και να έχει αρκετά χρήματα, χρόνο και ελευθερία. Το ταλέντο επίσης θα βοηθούσε.
"Got it all wrong, Holy Man.
I absolutely believe in God.
And I absolutely hate the fucker."
-Riddick, Pitch Black
karatasiospa
ΔημοσιεύσειςCOLON 298
ΕγγραφήCOLON 28 Αύγ 2013, 21:41
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από karatasiospa »

Για το anthology συμφωνω με τον νωντα.Ειναι πολυ τολμηρη κινηση που για να δουλεψει χρειαζεται πραγματικα καλο γραψιμο.Δεν θα υπαρχει χρονος για μετρια η κακα επεισοδεια. Τo true detective ειναι πολυ καλο παραδειγα: εξαιρετικη 1η σαιζον, προχειρογραμμενη 2η.
Τωρα για την περιοδο. Θ προτιμουσα ενα pst-TNG αλλα και σε αυτην που λενε υπαρχουν αρκετα πραγματα να πουνε πχ ποτε και πως εγιναν μελη της ομοσπονδιας οι trill, betazet, bolias, πως εγινε η πρωτη επαφη με τουσ breen η και αλλες ιστοριες πχ η συγκρουση με τους tholians. Aλλα δεν θα αντεξω αυτο που γραφτηκε για klingons που δεν δεχονται την ειρηνη κλπ. Ε φτανει πια με τους κλινγκονς. Ειναι warriors και πολεμοχαρεις το ξερουμε , το μαθαμε το εμπεδωσαμε!
Αυτο που με ανησυχει πιο πολυ ειναι οτι ολη η δουλεια φαινεται του ποδαριου. Εχουμε 17 απριλη και ακομα δεν εχουν κανει casting! ποτε θα γυρισουν τα επεισοδεια;
Nova
ΔημοσιεύσειςCOLON 85
ΕγγραφήCOLON 29 Αύγ 2013, 10:29

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Nova »

Λογικό να διαλέξουν τους Κλίγκον. Ψυχρός πόλεμος ξανά με την Ρωσία, ξανά και οι Κλίγκον και τώρα δεν θα υπάρχει ένας Ρόντενμπέρι για να τους βάλει όρια. Μακάρι να μιλήσουν για τους Μπέταζεντ, τους Θόλιαν και τους Μπρίν, αλλά δεν ξέρω. Φοβάμαι πίου πίου με τους Κλίγκον θα γίνουν τα περισσότερα επεισόδια.

Τώρα όσο για δουλειά του ποδαριού, τι να πούμε.... Ας ελπίσουμε να το αγοράσει το franchise η HBO....
"Got it all wrong, Holy Man.
I absolutely believe in God.
And I absolutely hate the fucker."
-Riddick, Pitch Black
Άβαταρ μέλους
Spock
Fleet Admiral
ΔημοσιεύσειςCOLON 422
ΕγγραφήCOLON 27 Αύγ 2013, 16:15
ΤοποθεσίαCOLON Θεσσαλονίκη

Re: Η νέα σειρά Star Trek

Δημοσίευση από Spock »

Nova έγραψεCOLONΑς ελπίσουμε να το αγοράσει το franchise η HBO....
Απίθανο εντελώς αλλά ναι, θα ήταν ίσως η μόνη περίπτωση να επιστρέψει και πάλι σε ένα σοβαρό μονοπάτι.
"That is the exploration that awaits you. Not mapping stars and studying nebulae, but charting the unknown possibilities... of existence." - Q to Picard, All good things...
BUTTON_POST_REPLY